Ümit Özdağ İYİ Parti'den ihraç edildi
Haber
16 Kasım 2020 - Pazartesi 16:54
 
Ümit Özdağ İYİ Parti'den ihraç edildi
İYİ Parti, İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın parti üyeliğinden, Kurucular Kurulu Üyeliği de dahil olmak üzere kesin olarak çıkarılmasına Müşterek Disiplin Kurulu tarafından oy birliği ile karar verildiğini açıkladı.
SİYASET Haberi
Ümit Özdağ İYİ Parti'den ihraç edildi

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 

"İYİ PARTİ Müşterek Disiplin Kurulunun 16.11.2020 tarihli toplantısında gündeme alınan İYİ Parti Kurucu Üyesi, İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın eylemlerinin;

 

İYİ PARTİ Tüzüğü’nün 76/D maddesinde düzenlenen;
“a) İnsan hakları, demokrasi ve hukuk devleti gibi en temel ilkeleri yok sayıcı davranış ve eylemlerin içerisinde bulunmak ve

 

l) Genel Başkan, Başkanlık Divanı, Genel İdare Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu, Merkez Danışma ve Yüksek İstişare Kurulu üyeleri ile İYİ Parti milletvekilleri ve belediye başkanları aleyhinde sosyal medyadan, yazılı veya görsel basın yolu ile asılsız iddialarda bulunmak ve bunları tekrarlamak”, hükümleri kapsamında olduğu tespit edilerek soruşturulanın İYİ Parti Tüzüğünün 76/D-a ve l maddeleri gereğince İYİ Parti üyeliğinden, Kurucular Kurulu Üyeliği de dahil olmak üzere kesin olarak çıkarılmasına Müşterek Disiplin Kurulu tarafından oybirliği ile karar verilmiştir.

 

İYİ Parti'den ihraç edilen İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ ise, partisinin Disiplin Kurulu kararını yargıya taşıyacağını bildirdi.

 

 

İSMAİL KONCUK İSTİFA ETTİ

 

Bu arada, Adana Milletvekili İsmail Koncuk, İYİ Parti'den istifa ettiğini açıkladı. TBMM'de basın açıklaması yapan Koncuk, "İYİ Parti iyi yönetilmiyor" ifadelerini kullandı. 

Öte yandan İsmail Koncuk'un istifasını açıkladığı basın toplantısında Ümit Özdağ'ın da yanında olması dikkat çekti. Özdağ'ın yeni parti kuracağı iddia edildi.

 

Kaynak: Habertürk

 

Kaynak: (Hürriyet) - Hürriyet Editör:
Etiketler: Ümit, Özdağ, İYİ, Parti'den, ihraç, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı