Yeni kararlar bu akşam devreye giriyor. Sokak kısıtlaması ise yarın gece başlıyor
Haber
20 Kasım 2020 - Cuma 16:54
 
Yeni kararlar bu akşam devreye giriyor. Sokak kısıtlaması ise yarın gece başlıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine Toplantısı sonrası açıkladığı, koronavirüs salgınına karşı alınan yeni tedbirler bu akşam başlıyor. Ancak yaşanan bir kafa karışıklığı var. Sokak kısıtlaması bu gece değil, yarın gece başlayacak.
GÜNDEM Haberi
Yeni kararlar bu akşam devreye giriyor. Sokak kısıtlaması ise yarın gece başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası açıkladığı yeni tedbirler, kimilerinde kafa karışıklığı yarattı. Bir çok kişi, kurulların bugün uygulanacak olması nedeniyle sokak kısıtlamasının da 20.11.2020 Cuma gecesi başlayacağını sanıyor.

 

Hafta sonu uygulanacak sokak kısıtlaması, cuma akşamından itibaren değil, cumartesi saat 20.00'de başlayacak sabah 10.00'a kadar sürecek. Aynı kısıtlama pazar akşamı yine 20.00'de başlayıp, pazartesi sabahı 05.00'e kadar sürecek.

 

Bugün, (Cuma) saat 20.00'de başlanacak yeni tedbirler kapsamında alışveriş merkezi, market, restoran, berber ve kuaför gibi işletmelerin çalışma süreleri saat 10.00 ile 20.00 arası olarak sınırlanacak. Yine bu akşamdan itibaren sinemalar yıl sonuna kadar kapanacak. 

 

Tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanmaya devam edilecek. Halı sahaların faaliyetlerine de ara verilecek.

 

Ve 65 yaş üstü ile 20 yaş altı olanlar için de kısıtlama bu akşamdan itibaren start alacak. 65 yaş üstü olanlar, hafta tüm günleri sadece 10.00-13.00 saatleri, 20 yaş altı olanlar da 13.00-16.00 saatlerinde dışarı çıkabilecek. 

 

Bu iki yaş grubundakiler diğer günlerin tamamı zorunlu olmadıkları sürece sokaktan kısıtlı olacaklar.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yeni, kararlar, bu, akşam, devreye, giriyor., Sokak, kısıtlaması, ise, yarın, gece, başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı