Reklam

Erdoğan ve ABD Başkanı Biden arasındaki görüşme sona erdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Brüksel'de gerçekleşen NATO Zirvesi'nde ABD Başkanı Joe Biden ile ikili görüşme gerçekleştirdi. Bu görüşme, 20 Ocak'ta Başkan seçilen Biden'ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Başkan sıfatıyla ilk yüz yüze görüşmesi olma özelliğini taşıyor. 45 dakika süren baş başa görüşme sonrası, heyetler arası görüşmeye geçildi. Görüşme sonrasında Biden, "Erdoğan ile çok iyi bir görüşme yaptık" ifadesini kullandı.

Erdoğan ve ABD Başkanı Biden arasındaki görüşme sona erdi
14 Haziran 2021 - 19:58 - Güncelleme: 14 Haziran 2021 - 20:50
Reklam
Reklam
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden, saat 18.00'da başlaması beklenirken, 1 saat ertelendiği açıklanan görüşmelerine saat 19.00'da başladı.
45 dakika süren ikili görüşme sonrasında, heyetler arası görüşmeye geçildi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de gerçekleşen NATO Zirvesi öncesinde ABD Başkanı Biden ile bir süre sohbet etmişti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'e hareket etmeden yaptığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullanmıştı:
"Birinci derecede Türkiye-Amerika ilişkilerini şöyle masaya bir yatırmamız gerekiyor. Birçok tabii dedikodular vesaire içeride, dışarıda oldu. Bunları geride bırakıp 'Neler yapabilir, neler yapacağız' bunları konuşmamız lazım.
Görüşme alanımız çok geniş. Zira 24 Nisan, bizler için maalesef çok çok olumsuz bir süreç oldu. Böyle bir yaklaşımı tabii ki beklemezdik ama bu yaklaşım bizleri ciddi manada üzmüştür ve bunu gündeme getirmeden geçmeyi tabii doğru bulmamız mümkün değil. Zira Türkiye rastgele bir ülke değil."
Kaynak:Habertürk

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum