Reklam
Ahmet Gedik

Ahmet Gedik

gedik1960@hotmail.com

Gittim, Gördüm, Yazdım...

30 Eylül 2021 - 23:17 - Güncelleme: 01 Ekim 2021 - 00:36


Yassı (Yaslı Ada!) değil Cennet Ada olmuş…
Demokrasinin uç beyleri olarak Demokrasi ve Özgürlükler Adası'na yaptığımız ziyaretten izlenimlerim.

Doğu Roma Döneminde sürgün adası olarak başlayan Bizans İmparatorluğu, Osmanlı İmparatorluğu, son olarak da Türkiye Cumhuriyet Döneminde ceza ve sürgün yeri olarak kullanılmış bir ada iken;
T.C. Cumhur Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan demokrasinin yüz karası, insan haklarının yok sayıldığı, savunmanın olmadığı bu soğuk adayı derleyip toplayarak 'Cennet Adası' yapmış.

Çevre düzenlenmesi, binaların restorasyonu, cami ve sosyal tesislerin hizmete girmesi mükemmel olmuş.

Roma Döneminden Türkiye Cumhuriyetine kadar yaşananları sembol heykel ve resimler ile geçmişten günümüze tarihi anlatan müzesi çok dramatik ve anlamlı sunum olmuş.

Merhum Adnan Menderes ve arkadaşlarına hak etmedikleri davranışların sergilendiğini, insan özgürlüğünün yok olduğu binaların içindeki karanlık odaları, zindanları görünce o günleri yaşatanlara, demokrasiyi yok sayanlara tekrar lanet okudum.

Böylesine lanetli, azaplı, çileli günlerin yaşandığı Yassı Ada'yı (Yaslı Ada) huzur adasına döndüren, demokrasi ve özgürlük adı altında yeni kimliği ile halkın hizmetine sunan Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a çok teşekkür ediyorum.

Ve diyorum ki;
Demokrasi ve Özgürlük Adasına imkan bulursanız gidip ziyaret edin, gözünüzden yaş akarken demokrasinin önemini daha iyi anlayacaksınız.

Ayrıca Bursa’nın tüm muhtarlarını demokrasi adına ibret verici Yassı Ada'ya götüren, bilgilendiren, ziyaretimizde bizlere eşlik eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Alinur Aktaş'a  da çok teşekkür ediyorum.
Saygı ve Sevgilerimle….

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum