Reklam
Ahmet Gedik

Ahmet Gedik

gedik1960@hotmail.com

Yıldırımspor'a Yıldırım destek!

19 Şubat 2021 - 23:40

Geçtiğimiz sezon Bal Ligi şampiyonu olarak çıktığı TFF Üçüncü Lig  4. gurupta şampiyonluk mücadelesi veren Yıldırımspor, Bursalı sporseverlerin büyük sempatisini toplamaya devam ediyor.

Gösterdikleri başarılı futbolları ile dikkat çeken, takdir edilen Yıldırımspor, Karacabey ve İnegölspor’dan sonra Bursa’yı ikinci ligde temsil etmeye namzet futbol kulübümüz oldu.Bu başarılı performanslarını alkışlamak ve moral vermek adına Yıldırım Mahalle Muhtarları takımın antrenmanını izledi.

Yıldırımspor Başkanı Ekrem Senal, yöneticiler

Ahmet Eraslan ve Zeki Öztürk tarafından karşılanan muhtarlar, karşılıklı görüşmede kulübe övgü yağdırdı.

Başkan Senal muhtarlara Yıldırımspor’u anlatırken ‘Bu takıp hepimizin’ diyerek sahip çıkılmasını istedi.

Senal, ‘Hep beraber sahip çıkalıp ki, madde bağımlılarının arttığı bu zamanlarda bu gibi kulüplerimiz gençlerin kurtuluş yolu olsun’ dedi.

Başkan Senal’ın muhtarlardan bir isteği daha vardı.Mahallelerinde gördükleri yetenekli gençleri Yıldırımspor’a yönlendirmelerini isteyerek ‘Bu gençlerimizi pilot takımımız olan Arabayatağıspor kulübünde değerlendirerek kazanım elde ederiz’ ifadelerini kullandı.

Senal’ın bu sözlerini çok önemseyen muhtarlar, şimdiden mahallelerinde yetenek arayışına çıktılar.

Başkanın en büyük arzularından birinin de Yıldırımspor’un maçlarının Yıldırım bölgesinde oynanması olduğunu öğreniyoruz.

Ama, Yıldırım’da maç yapacak sahanın olmaması yüzünden müsabakaların Nilüfer bölgesinde yapıldığının altını çizen Başkan Senal, ‘Hal böyle olunca, Yıldırımlı futbolseverler Nilüfer bölgesinde maç izlemek zorunda kalıyor. Ulaşım zor ve ters. Takımımız taraftarından yoksun olarak top oynuyor’ diyor.

Başkan, bir anlamda sitem ifade eden bu sözlerinde haksız da değil doğrusu.

Dileğimiz, bir an önce Yıldırım’a çok güzel statlar kazandırılması.

Derler ya;

Bir dokun bir ah işit diye!

Başkan Yıldırım ilçesine bağlı Vakıf Mahallesinde bir futbol sahasının yapım aşamasında olduğuna de sözlerinin satır aralarında yer vererek, ‘Buranın önümüzdeki sezon hizmete girmesini bekliyoruz. Yıldırımspor olarak Yıldırımlıların arasında maç yapmayı prestijimiz açısından çok arzu ediyoruz’ diyerek beklentilerini dile getirdi.

Muhtarların, ‘Hedefiniz nedir?’ sorusuna samimice cevap veren Başkan Ekrem Senal, ‘Hedefimiz geçmişten gelen tecrübelerimizi dikkatle ve azimle değerlendirip, Yıldırımsporu en üst yere taşımak’ diyerek konuşmasını sonlandırıyor.

Bu arada;

Biz Yıldırımlı Muhtarların Yıldırımspor Kulübünü ziyaretine Belediye Başkanı Oktay Yılmaz da katılacaktı.

Ancak, son anda önemli bir programı çıkınca aramızda bulunamadı.

Dileğimiz o ki;

Bir daha ki ziyaretimizde sayın başkanımız Oktay Yılmaz da aramızda olur.Ziyaret sırasında;

Yıldırım Muhtarlar Derneği Başkanı Muhsin Sak Yıldırımspor kulübü yöneticilerine Yıldırımı başarı ile temsil ettikleri için tebrik ve teşekkürlerini sundu.

Ziyarette futbolculara baklava ikramında bulunan Yıldırımlı Muhtarlar, takıma YILDIRIM destek verdiler.

Yıldırımspor’un başarılı mücadelesine destek vererek sporun, sporcunun yanında olan Yıldırım Belediyesi ve Yıldırım Muhtarlarını tebrik ediyor, şehrimizi temsil eden tüm spor kulüplerimize başarılar diliyorum.

Saygılarımla….

 

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum